Amerikai lakásvásárlók csapnak le Dél-Európa városaira

Amerikai lakásvásárlók csapnak le Dél-Európa városaira

Az év első felében jelentős növekedést tapasztaltak a lakóingatlanok értékében több dél-európai városban, köztük Lisszabonban, Madridban és Athénban. A kínálat szűkössége és a tehetős külföldi, gyakran amerikai vásárlók beáramlása fellendítette a felső kategóriás ingatlanpiacot ezekben a régiókban - számolt be a Bloomberg.

Váratlanul csökkenni kezdett a New York-i lakások bérleti díja

Váratlanul csökkenni kezdett a New York-i lakások bérleti díja

Májusban a manhattani lakások bérleti díjai 3,3%-kal csökkentek az előző évhez képest, noha a bérleti piac aktivitása nőtt. A médián bérleti díj 4250 dollár (1,56 millió forint) volt, és a piac élénkülése várhatóan nyáron is folytatódik - írta meg a Bloomberg.

Nyakunkon az újabb lakásdrágulás? - Elárulták a szakértők, mi várható a következő évben

Nyakunkon az újabb lakásdrágulás? - Elárulták a szakértők, mi várható a következő évben

Az éve eleji tranzakciószámokat látva egyre inkább úgy tűnik, hogy 2024 a lakáspiaci élénkülés éve lesz. A magasabb kereslet viszont egyelőre mérsékelten jelent csak meg az árakban, de az év második fele ebben is változást hozhat. Mennyivel emelkedhetnek a következő egy évben a budapesti lakásárak? A használt vagy az új lakások fognak jobban drágulni? Milyen térségek és ingatlantípusok lehetnek az átlagnál keresettebbek Magyarországon, és hogy alakulhat a befektetők és a külföldi vásárlók száma? Többek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ az idei első Lakáspiaci Hangulatfelmérésünkben, melynek lakásépítésekre és lakásvásárlási támogatásokra vonatkozó részeit külön cikkekben mutatjuk majd be.

Olcsóbb a lakhatás Bécsben, mint Budapesten?  - Mutatjuk, mi az osztrák főváros titka

Olcsóbb a lakhatás Bécsben, mint Budapesten? - Mutatjuk, mi az osztrák főváros titka

Az utóbbi években szinte letaszíthatatlan a városok élhetőségét vizsgáló listák éléről Bécs, amit az egészségügyi rendszer, az oktatás, az infrastruktúra, a közbiztonság és a kulturális környezet mellett a világszínvonalú lakhatási körülményeinek is köszönhet. Mi vezetett ahhoz, hogy Bécsben ma jövedelemarányosan sokkal olcsóbb lakást bérelni, mint Budapesten? Hogy alakult ki az osztrák fővárosban a világ egyik legmagasabb szintű bérlakásrendszere? Milyen kihívásokkal néz szembe ezen a téren Bécs és Budapest? Többek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ.

Te vajon a szerencsések közé tartozol? - Jó helyen laksz, és jó helyen is dolgozol?

Te vajon a szerencsések közé tartozol? - Jó helyen laksz, és jó helyen is dolgozol?

Hol, mekkora részét kell a jövedelmeknek lakbérre költeni? És hol, hány évnyi jövedelem szükséges egy 50 négyzetméteres lakás megvásárlásához? Mostani cikkünkben megnéztük, Budapest kerületeiben és a megyeszékhelyeken mennyit keresnek az emberek, mennyibe kerülnek a lakások és hogy alakulnak a lakbérek. Ezúttal nem az országos vagy a megyei átlagokhoz, hanem a korábbiaknál pontosabb számítást végezve az egyes városokban és Budapest kerületeiben jellemző átlagfizetésekhez képest néztük meg, hol, mennyire drága vagy olcsó a lakhatás.

Növekvő hajléktalansághoz és politikai zavargásokhoz vezetett egy nyugat-európai fővárosban a lakhatási válság

Növekvő hajléktalansághoz és politikai zavargásokhoz vezetett egy nyugat-európai fővárosban a lakhatási válság

Magas bérleti díjakhoz, növekvő hajléktalansághoz és politikai zavargásokhoz vezetett az írországi lakhatási válság - írja a The New York Times. A szociális lakhatás alulfinanszírozott, a piaci alapú bérlakások díjai egyre magasabbra nőnek, ami miatt egyre többen kényszerülnek nagy távolságból történő ingázásra, vagy akár az ország elhagyására.

Most kiderül, mennyire drága a lakhatás Magyarországon - Így állunk az unió többi országához képest

Most kiderül, mennyire drága a lakhatás Magyarországon - Így állunk az unió többi országához képest

Mennyire drága ma Magyarországon a lakhatás? Vásárolni vagy bérelni éri meg jobban? Az Európai Unióban az utóbbi évtizedben több mint kétszer akkora ütemben emelkedtek a lakásárak, mint a bérleti díjak és ez Magyarországon sem volt másképp. Országonként viszont nagy eltéréseket látunk, akárcsak a lakhatási költségek jövedelmekhez viszonyított arányában. Az alábbiakban a vásárlás és bérlés kérdése mellett a budapesti lakhatási költségek szintjét európai összehasonlításban mutatjuk be.

Elárulta az MBH, mi hozhatja el a lakáspiaci fordulatot

Elárulta az MBH, mi hozhatja el a lakáspiaci fordulatot

A tavalyi év második felében a gazdasági körülmények változása, az infláció hatásai, valamint a monetáris kondíciók szigorítása fordulóponthoz vezetett a lakáspiaci folyamatokban. A tendencia mind az adásvételek számának visszaesésében, mind a lakásárak megtorpanásában tetten érhető volt. Az inflációs környezettel összefüggésben mérséklődött a háztartások rendelkezésre álló reáljövedelme, melynek hatására az egész évben jellemző marad az alacsony kereslet. A makrogazdasági környezet jövőre várhatóan érdemben javulni fog, így 2024-ben az ingatlanpiac trendjei is új fordulatot vehetnek - derül ki az MBH Bank Elemzési Centruma által készített tanulmányból.

MNB: olyan dolog történt a lakásárakkal, amire 9 éve nem volt példa

MNB: olyan dolog történt a lakásárakkal, amire 9 éve nem volt példa

Megjelent az MNB legújabb Lakáspiaci Jelentése, amiből kiderül, hogy a magas infláció okozta reálbércsökkenés és az alacsony fogyasztói bizalom érdemben visszavetette a keresletet a lakáspiacon, de a foglalkoztatottság historikusan erős maradt, a munkanélküliség az elmúlt negyedévek recessziója ellenére sem haladja meg a 4 százalékot. A folytatódó dezinfláció 2024-től a lakosság reáljövedelmének emelkedésével, a várhatóan kedvezőbb hitelkondíciókkal és az újonnan bejelentett otthonteremtési támogatások segítségével fokozatosan növekvő pályára állíthatja a lakáspiaci aktivitást. A lakásárak alakulásában viszont a második negyedévben olyan számok jöttek, amire 9 éve nem volt példa.

Mutatjuk, mennyit fog érni a budapesti lakásod egy év múlva

Mutatjuk, mennyit fog érni a budapesti lakásod egy év múlva

Évről évre milliók kíváncsiak a lakásárak alakulására, ami nem meglepő annak fényében, hogy a lakosság többsége számára a saját lakóingatlan jelenti a legnagyobb értékű vagyontárgyat. A bérlakásban élők szintén széles csoportja pedig inkább a bérleti díjak alakulását figyeli, így a legújabb Lakáspiaci Hangulatfelmérésünkben mind a lakásárakra, mind a bérleti díjakra vonatkozóan igyekeztünk előrejelzést adni a várható irányokról. A felmérés során 12 lakáspiaci szakértőtől kérdeztük meg, hogy mire számítanak a budapesti lakásárak, bérleti díjak, lakásépítések vagy újlakáspiaci folyamatok területén az előttünk álló évben.

Döbbenetes módszerekkel küzdenek a bérlők a kiadó lakásokért

Döbbenetes módszerekkel küzdenek a bérlők a kiadó lakásokért

Egyre több európai városban kezd központi témává válni a lakhatási nehézségek erősödése, miután az utóbbi egy évben a vásárlások elhalasztása és a kevés lakásépítés miatt egyre nagyobb a bérleti piacon a keresletoldali nyomás. A fiatalok a jövedelmük egyre nagyobb hányadát kell, hogy lakhatásra költsék, miközben vannak városok, ahol sokan a bérlakáspiac szűkössége miatt nem mernek elköltözni jelenleg bérelt lakásukból. Az alábbiakban egy Bloombergen megjelent tanulmány és a hazai számokon keresztül néztük meg, hogy mi történik Európa lakáspiacán és mi a helyzet Magyarországon.

Hol tartanak a magyar lakásárak az európai országokhoz képest?

Hol tartanak a magyar lakásárak az európai országokhoz képest?

Az Európai Unióban fekvő városok közül Párizsban és Münchenben a legdrágábbak az új lakások. 2022-ben a korábbi években tapasztalt drágulás lendülete több európai országban is megtört és éves összevetésben az új lakások ára Dániában és az Egyesült Királyságban is csökkent a Deloitte Property Index 27 európai országra kiterjedő felmérése szerint. Egy új lakás vásárlásához Szlovákiában és Csehországban kell a legtöbbet dolgozni, a visegrádi országok közül pedig továbbra is a magyar fővárosban lehet a legolcsóbban lakást bérelni – állapította meg a kutatás.

Vége a

Vége a "betoneladásnak" - Változnak az irodapiaci trendek!

Lehet némi rossz érzésünk, ha a hazai irodapiac legkülönbözőbb területeit vizsgáljuk egy kicsit mélyebben: a tranzakciók befagytak, a finanszírozás erősen limitált, a fejlesztési kedv érthetően alábbhagyott, a home office trend stabilizálódásával pedig már látszik, hogy a bérbeadott házak valós használati aránya átalakul(t), ráadásul a gazdasági környezet, a geopolitikai kockázatok és az energiaválság aktuális és utóhatásai sem kímélik a piac szereplőit. A 2015 óta tartó irodapiaci felívelés ugyan megszakadni látszik, van azonban bőven tennivaló, amivel az irodaház-tulajdonosok foglalkozhatnak ebben az időszakban is. A bérlők már egészen más igényeket támasztanak, amire reagálni kell, a fenntarthatósági szempontok is már alapvetésnek számítanak, miközben a szabályozási környezet nem követte le megfelelő tempóban az eseményeket, pedig lenne mit bőven. Kihívás pedig akkor van mindemellett igazán, ha valaki éppen egy három jelentős irodavagyonnal rendelkező céget érintő összeolvadáson van túl, és a belső folyamatok rendezése is az elvégzendő feladatok közé kerül. Gereben Mátyással, a CPI Property Group országmenedzserével beszélgettünk mindenről, ami ma fontos az irodapiacon.

Kongatják a vészharangot a tengerentúli ingatlanszakértők

Kongatják a vészharangot a tengerentúli ingatlanszakértők

Miközben a Fed tovább folytatja a kamatemeléseket, az amerikai ingatlanszakértők a vészharangot kongatják, mivel a folyamat hozzájárul a jelzálogkamatok emelkedéséhez is. Többek szerint hamarosan "nagy baj" vár az Egyesült Államok ingatlanpiacára - írja a Yahoo! Finance.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Mérgező víz folyik a csapból? Itt a térkép, több százezer magyart érinthet
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.